Oslava republiky v nejdůležitějším křesťanském kostele světa.

President Česko-izraelské smíšené obchodní komory (ČISOK) a společník naší advokátní kanceláře Pavel Smutný získal jako první Čech v historii prestižní mezinárodní cenu Jerusalem Award. Oceněn byl zejména za dlouhodobou podporu vztahů mezi Českou republikou a státem Izrael. ČISOK pomáhá rozvíjet vzájemný obchod obou zemí a úzce spolupracuje se státní správou i samosprávou v ČR i Izraeli a rovněž s izraelskou ambasádou v Praze.

„Získání Jerusalem Award je pro mě téměř až mystická osobní událost. Cítím se součástí velké komunity, které si velmi vážím, a bez níž bych tady teď určitě nestál. Ocenění vnímám především jako závazek do příštích let. Stojí před námi celá řada nových výzev a projektů, které chceme úspěšně realizovat, a to nejen v oblasti obchodu, ale i v inovacích, technologiích, kultuře a mecenášství. Máme se navzájem od sebe mnoho co učit, Izrael je inspirativní země plná špičkových odborníků napříč téměř všemi odvětvími. Je mi proto ctí nadále rozvíjet a upevňovat vztahy mezi oběma státy,“ říká Pavel Smutný, president ČISOK a letošní laureát Jerusalem Award. Cenu převzal na Ministerstvu zahraničních věcí z rukou Gusti Joshuy Bravermanové, čelní představitelky Světové sionistické organizace.

„Je mi ctí předat poprvé v historii České republiky tuto cenu právě Pavlu Smutnému, a to za dlouhodobou podporu vztahů mezi Českem a státem Izrael. Pavel Smutný v roce 1996 spoluzaložil Česko-izraelskou smíšenou obchodní komoru a od té doby pod jeho vedením vznikla řada pozoruhodných a trvalých projektů,“ říká Gusti Joshua Bravermanová, čelní představitelka Světové sionistické organizace.

Cenu Jerusalem Award uděluje od roku 1991 starosta Jeruzaléma a Světová sionistická organizace ve spolupráci se sionistickými federacemi působícími ve 43 státech a na 5 kontinentech. Od té doby cenu obdrželo mnoho významných osobností po celém světě a z celé řady společenských oborů. Mezi laureáty patří bývalý australský premiér Scott Morrison, bývalý uruguayský prezident, soudci Nejvyšších soudů, starostové nebo poslanci. Světová sionistická organizace uděluje cenu osobám, které trvale pomáhají světové židovské komunitě a usilují o proslulost státu Izrael, zejména jeho hlavního města Jeruzalém.