Oslava republiky v nejdůležitějším křesťanském kostele světa.

Vedení Česko-izraelské smíšené obchodní komory se zúčastnilo recepce, kterou pořádala Velvyslankyně Anna Azari u příležitosti odjezdu nové velvyslankyně České republiky Veroniky Kuchyňové Šmigolové do Izraele. Na spolupráci s novou paní velvyslankyní se velmi těšíme, protože množství a šíře společných témat v česko-izraelské relaci narůstá.

Začátkem října se v Praze uskuteční jednání vlád Státu Izrael a České republiky, tzv. formát G2G. Pokud máte návrhy na nějaká klíčová témata, budeme rádi za jejich sdílení. Dále se věnujeme přípravě specializovaných misí, které budeme realizovat na podzim, například na zdravotnické misi pro pracovníky záchranné služby. Aktuálně v Izraeli úspěšně podporujeme 11 mladých vědců v rámci spolupráce s NF Neuron a IOCB Tech na jejich stážích v rámci poznávání izraelského startupového ekosystému. Rovněž připravujeme speciální misi pro členy komory pod patronací izraelského ministra zahraničních věcí Eliho Cohena. Budeme rádi i za Vaše podněty s ohledem na oblasti, na které tato mise má být zaměřena.

Těšíme se, až vás budeme moci pozvat do nových reprezentačních prostor Hospodářské komory v Obecním domě – Smetana Lounge. Jsem rád, že v Obecním domě vzniká nový český klub pro setkávání v místech, která jsou tak úzce spjatá s českou státností. Připomeňme, že právě zde se 28.října Národní výbor jako nejvyšší autorita státu proměnil v zákonodárný sbor samostatného Československa a vydal první zákon, jímž se vyhlašoval nový československý stát. Doufám, že setkávání na novém místě podpoří i zvýšenou účast členů Komory na našich akcích. Setkávání s ostatními lidmi je nejen o inspiraci, ale i o uvědomění si, že nikdo z nás nemůže nic podstatného dosáhnout sám. Být spolu, sdílet zážitky a moci spolu mluvit má svoji velkou hodnotu.

V neposlední řadě stále bojujeme za vznik česko-izraelského think tanku Institut národních strategií. Ačkoliv naše země zvládla výzvy v podobě energetické krize či pokračující války na Ukrajině, celková rezilience naší společnosti není uspokojivá. Vysoká inflace, aktivizace dezinformační scény či bezprecedentní nespokojenost s demokracií a nárůst nedůvěry v celé společnosti je důkazem, že Česká republika potřebuje komplexní a ověřená řešení, která pomohou stabilizaci společnosti jako takové. A právě Samuel Neaman Institute nám jako partner může významným způsobem pomoci. Právě díky unikátní česko-izraelské relaci nabízí své služby na tři roky zdarma. Byla by škoda tuto šanci nechat uniknout.

Americký motivační řečník Tony Robins říká, že léto se může jevit jako pustina, kde se novoroční nadšení vytrácí a motivace ke konci roku je příliš vzdálená. Proto doporučuje, abychom právě v létě věnovali pozornost krokům, které mohou naše plány a projekty posunout významně kupředu. Přeji Vám všem nejen odpočinkové, ale i ambiciózní léto.

Uvedl Pavel Smutný v blogu pro aktualne.cz.